Glisează meniul stânga/dreapta
22 iulie 2017 — Evenimente
Joi, 27 iulie 2017, de la ora 10.00, va avea loc un al treilea atelier de reciclare creativă pentru copii din cadrul proiectului internaţional Plastic Free July.
Gazda atelierului este, de această dată, Oana Bernecher, managing partner Flowersophy, formator, freelancer. De la Flowersophy, vom afla care sunt beneficiile învăţării experienţiale şi exploratorii, cum se construieşte o atitudine constructivă şi cum poveştile pe care le regăsim în literatura română şi universală pentru copii ne ajută să dezvoltăm cooperarea, creativitatea şi stima de sine.
Iulie fără plastic se înscrie în proiectul australian Plastic Free July, menit să atragă atenția asupra consumului excesiv de plastic și asupra efectelor acestuia în natură prin organizarea de instalații interactive, ateliere ecologice și dezbateri.